Профорієнтаційна робота
Поради старшокласникам щодо вибору професії
Саме від цього рішення людини буде залежати життєвий шлях, місце в суспільстві. Неприємно констатувати, але факт - значна частина сьогоднішніх старшокласників не має уявлення, де буде продовжувати навчання після школи. Своє майбутнє слід планувати задовго до останнього шкільного дзвінка. У цьому важливому питанні необхідно не тільки порадитися з батьками, вчителями, друзями, знайомими, але і вже зараз починати аналізувати різноманітні довідники навчальних закладів регіону, країни, постаратися зібрати якомога більше інформації про майбутню професію, користуючись Інтернетом, відвідавши найближчий до вас центр зайнятості.
Перш ніж Ви зробите остаточний вибір професійного майбутнього, прислухайтеся до цих простих порад:
• вибирайте професію свідомо, обов'язково враховуючи свої індивідуально-психологічні можливості (схильності, здібності);
• ні в якому разі не слід вибирати професію чи навчальний заклад "за компанію";
• не ототожнюйте навчальний предмет у школі з певною професією, адже світ професій набагато ширший;
• не намагайтеся слідувати династичної традиції професій вашої родини. Хоча діти багато в чому і схожі на своїх батьків, але життя у них своє і час, у який вони живуть, інший;
• не слід ділити професії на "легкі" і "складні", "хороші" і "погані". Всі ці поняття суб'єктивні: комусь не важко відремонтувати автомобіль, в той час як для іншого це завдання нездійсненне.
Старшокласники, пам'ятайте, якщо у вас виникнуть труднощі у виборі професії, фахівці служби зайнятості завжди можуть вам допомогти, ми - ваш надійний партнер і в цій важливій справі. Зробивши правильний вибір професії, ви відчуєте себе потрібними, будете отримувати задоволення від роботи, будете корисними людям і країні!
Щодо профорієнтації молоді