Будьте обережні на льоду!
- lukashnvk
- 14 лют.
- Читати 2 хв
Безпечною крига вважається тоді, коли її товщина досягне 7-10 см. Слід остерігатись місць вкритих снігом, тут крига наростає ще повільніше і можна легко провалитись в воду. Дуже небезпечні для ковзання місця, де є швидкі течії, де впадають струмки або виступає джерельна вода.
Слід пам’ятати, що одиночному пішоходу вихід на лід дозволяється при товщині не менше 7 см, групі людей не менше 15 см. Крім цього необхідно враховувати і температуру зовнішнього середовища. При температурі повітря, яка утримується протягом кількох днів вище О градусів за Цельсієм міцність криги знижується на 25%.
Тому для рибної ловлі, ковзання і організації інших ігор, необхідно обирати місця з міцною кригою, щоб уникнути небезпеки.
У місцях масових розваг дітей на льоду має бути хтось із дорослих, який зможе попередити нещасні випадки або надати термінову допомогу потерпілим. Не можна: виходити на лід, міцність якого вам не відома, пускати дітей без нагляду, з’їжджати на льодяний покрив з крутого берега на лижах, ковзанах, санках, стрибати з крутого берега.
При наданні допомоги людині на льоду необхідно пам’ятати про те, що близько наближатись до нього не можна, а потрібно підповзати до потерпілого на животі, і в залежності від обставин подати йому дошку, драбину, шнурок, ремінь, або будь-які інші предмети, які знаходяться поруч.
Якщо під руками немає будь-яких пристосувань, то декілька осіб лягають на лід ланцюгом, утримуючи один одного за ноги просуваються до потерпілого і допомагають йому вибратись на лід.
У випадку, коли поруч нікого немає, потерпілий, який попав в пролом льоду, повинен широко розставити руки і лежачи на спині, щоб утриматись на поверхні, спокійно, без різких рухів старатись вибратись на лід, відштовхуючись ногами від краю льоду і повзти до берега або в безпечне місце.
Шановні батьки! Кожен день виходячи з дому, нагадуйте дітям про небезпеку на льоду, слідкуйте за їх дозвіллям.

Comments